Дома Топ вести Засилувањата на Барса 2.000 минути без постигнат гол!

Засилувањата на Барса 2.000 минути без постигнат гол!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Барселона не штедеше пари ова лето и донесе неколку големи засилувања на „Камп Ноу“, меѓутоа ниту еден од играчите кои пристигнаа летово сеуште нема постигнато гол за Каталонците.

Шпанскиот весник „АС“ пресмета дека шесте засилувања на Барса оваа сезона одиграле 1.983 минути без постигнат гол.

Имено, 90 минути одигра голманот Силесен на кого не му е работа да постигнува голови. Тука се и двајцата дефанзивци, Лукас Дигне и Самуел Умтити, од кои не се очекуваат баш многу голови, но нивните колеги од одбраната како Пике и Матије веќе имаат постигнато 4 голови.

Во редниот ред Андре Гомеш и Денис Суарез сеуште немаат дадено свој допринос со голови, а во нападот потфрли Пако Алкасер.

Јаспер Силесен (90 минути)
Самуел Умтити (431)
Лукас Дигне (408)
Андре Гомеш (417)
Денис Суарез (413)
Пако Алкасер (224)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Лаутаро може да биде замената за Бензема

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ По…