Дома Фудбал Останато Законите во Турција не најавуваат ништо добро за Арда Туран: Му се заканува застрашувачка казна затвор?!

Законите во Турција не најавуваат ништо добро за Арда Туран: Му се заканува застрашувачка казна затвор?!

Турскиот фудбалер може да зажали за овој скандал.

На репрезентативецот на Турција, Арда Туран му се заканува сериозна казна затвор ако судиме по најавите на медиумите во оваа земја.

Фудбалерот на Барселона кој е позајмен во Башакешир минатата недела беше во центарот на вниманието откако се степа со познатиот пејач Беркај Шахин.

Се започнало кога фудбалерот непристојно гестикулирал кон сопругата на пејачот, на Шахин тоа не му се допаднало и настанала тепачка, Туран практично го нокаутирал.

Фудбалерот подоцна сфатил што направил и пиштол влегол во болницата каде што Шахин ги лекувал повредите и барал од него да го убие.

Кога Шахин тоа го одбил, Туран случај во обид да го врати пиштолот околу струкот – пункал.

За среќа, никој не бил повреден, но ова може да се третира како обид за убиство за што Туран би можел да добие и казна затвор од 12 години.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Вчера за Борусија покрај Халанд блесна и уште една млада ѕвезда (ВИДЕО)

Не се случува често во било кој спорт после успешниот татко и синот да тргне по неговите с…