Дома Македонски спорт „Закана“ до пливачките експерти во земјава: Ако од Марко не направите шампион ќе ви ја „скршам кичмата“! (фото)

„Закана“ до пливачките експерти во земјава: Ако од Марко не направите шампион ќе ви ја „скршам кичмата“! (фото)

marko

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Mакедонија и денес е под големи импресии од огромниот успех на малиот 12 годишен херој Марко Пејчиновски кој со преживеан инфаркт на долните екстремитети го преплива Охридското езеро.

Марко ја воодушеви целата земја, а огромно воодушевување преку својот Фејсбук профил изрази поранешниот олимписки шампион во борење

Трстена покрај воодушевување се обрати и до пливачките експерти во нашата земја.

Тој беше директен и се „закани“ дека од Марко во претстојните пет до седум години мора да направат голем шампион.

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Ламин Јамал е последн…