Дома Останати Тенис Загрижувачка сцена: Ѓоковиќ за малку ќе се оневестеше на теренот 🎥

Загрижувачка сцена: Ѓоковиќ за малку ќе се оневестеше на теренот 🎥

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ успеа да се пласира во полуфиналето во Монте Карло откако го победи Алекс Де Минор, но се соочи и со одредени проблеми.

Ѓоковиќ во еден момент го свитка зглобот и остана да лежи на земјата, меѓутоа лошо изглењдаше во вториот сет кога тешко се движеше. Причина за тоа беше жешкото време, иако противникот не се пожали на нешто слично.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Загриженост за ситуацијата на Новак изрази и коментаторот на „Спортклуб“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Готово: Алкараз донел конечна одлука за Ролан Гарос

Беше под знак прашалник, но Карлос Алкараз и дефинитивно ќе настапи на Ролан Гарос во Пари…