Дома Фудбал Лига на шампиони Загревање пред дербито: Тухел со германска поговорка го прокоментира успехот на Солскјер

Загревање пред дербито: Тухел со германска поговорка го прокоментира успехот на Солскјер

0
tuhel

Вечерва на програмата од Лигата на шампиoните е големото дерби помеѓу ПСЖ и Манчестер Јунајтед, а пред ова дерби свој коментар на ситуацијата во противничкиот табор даде и Томас Тухел.

Германскиот стратег смета дека натпреварот со Јунајтед доаѓа во тежок период за сите во клубот.

„Јунајтед сега игра со голема самодоверба и постигнува многу голови, посебно во раната фаза од натпреварите. Имаат фантастична серија и воопшто нема да биде лесно против нив. Од моментот на ждрепката работите се многу променти и тогаш кажав дека за овој натпревар треба да зборуваме во февруари“, изјави Тухел.
Потоа тој зборуваше и за Солскјер.

„Не знам како ги промени работите, но некако му успеа. Во Германија постои една поговорка: Ако одиш на доктор и тој те излечи, значи си отишол кај вистинскиот“, порача Германецот.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Јаховиќ направи глупост и заработи црвен картон против Фенербахче (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач од редовите на Коњаспор Адис Јаховиќ направи несфатлив потег во натпр…