Дома Останати Загреб именуваше нов тренер пред натпреварот со Вардар

Загреб именуваше нов тренер пред натпреварот со Вардар

Силвио Ивандија ќе го наследи Веселин Вујовиќ на тренерската позиција во ППД Загреб, објавија хрватските медиуми.


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Ивандија е поранеш играч на овој клуб и некогашен помошник на Лино Червар, додека атуелниот македонски селектор и тренер на Мателург, беше шеф на стручниот штаб на Загреб.

Исто така, Ивандија беселектор на кадетската репрезентација на Хрватска, а новата сезона ја започна како тренер на ракометарките на Локомотива.

Новиот тренер на Загреб дебито ќе го има в сабота, кога хрватскиот шампион ќе го пречека Вардар, во рамките на петтото коло во Б групата во Лигата на шампионите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Скандал во Бугарија: Судија се обложувал на натпреварите кои ги судел

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Тенискиот судија…