Дома Македонски спорт Мак фудбал Заврши европската авантура за Шкупи и Работнички (видео)

Заврши европската авантура за Шкупи и Работнички (видео)

0

Македонските претставници во Лига Европа, Работнички и Шкупи ги завршија натпреварите уште во првото квалификациско коло по денешните реванш средби со Хонвед и Глазгов Ренџерс.

Работнички во Унгарика беше поразен со убедливи 4:0 од Хонвед, па домаѓната победа од 2:1 не беше доволна. Домаќините имаа два гола предност уште во првите 15 минути, а во второто полувреме постигнаа уште два гола.


Следете го Sportski.mk и на


Шкупи на Филип Втори одигра 0-0 против славниот Глазгов Ренџерс откако не искористи неколку убави шанси за гол.

Шкотланѓаните патуваат во 2-то квалификациско коло по победата од 2-0во Глазгов.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

За кошмарната вечер на Димитриевски пишуваа светски познатите „Скај Спорт“ и „Л’Eкип“

Македонија вчера загуби од Ерменија со резултат 4:0, а кога и да го споменеме овој натпрев…