Дома Фудбал Останато Заврши гласањето: Навивачите го избраа тимот на годината! (ФОТО)

Заврши гласањето: Навивачите го избраа тимот на годината! (ФОТО)

0

Завршеното е гласањето на навивачите ширум светот кои имаа прилика да го изберат УЕФА тимот на годината.

Како што се очекуваше и во овој тим најголем број играчи доаѓаат од Реал Мадрид (4), а тука е Кристиано Роналдо кој половина од минатата година помина како играч на „кралевите“, а потоа премина во Јувентус.

Покрај играчите на Реал, по двајца има од Барселона и Челзи, а по еден од Ливерпул и ПСЖ.

ТИМОТ НА ГОДИНАТА СПОРЕД НАВИВАЧИТЕ.


Следете го Sportski.mk и на


Тер Штеген (Барселона), Марсело, (Реал Мадрид), Рамос (Реал Мадрид) Рафаел Варан (Реал Мадрид), Ван Дијк (Ливерпул), Еден Азар (Челзи), Канте (Челзи), Модриќ (Реал Мадрид), Мбапе (ПСЖ), Меси (Барселона) и Роналдо (Јувентус).

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…