Дома Фудбал Останато Заврши во затвоp, клубот го отпушти, а сега остана и без сопруга – Дани Алвес поминува низ најтешкиот период од животот

Заврши во затвоp, клубот го отпушти, а сега остана и без сопруга – Дани Алвес поминува низ најтешкиот период од животот


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Дефинитивно Дани Алвес поминува низ еден од своите најтешки моменти во животот откако девојка го обвини дека ја cилyвал во ноќен клуб минатата година во Барселона.

Алвес откако се врати во Барселона полицијата го yaпси и веќе три недели е зад рештки, не доби право да се брани од слобода. Клубот каде што настапуваше, Пумас во меѓувреме го отпушти и од него ќе бара оштета.

Најновата лоша вест за најтрофејниот фудбалер на сите времиња е и дека го оставила сопругата.

Манекенката Јоана Санз прво го бранеше во медиумите, но очигледно сега ја променила одлуката. Прво таа ги избриша сите слики со фудбалерот од социјалните мрежи, за сега да бара и официјално да се разделат.

„Адвокатите на Алвес го известиле дека сака да се види со него, но Бразилецот одбил затоа што знаел дека ќе дојде со документите за развод кој ќе треба да ги потпише“, пишуваат бразилските медиуми.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…