Дома Македонски спорт Мак баскет Заврши бојкотот: По повеќе од две години „Фемили Аеродром“ се враќаат на трибините

Заврши бојкотот: По повеќе од две години „Фемили Аеродром“ се враќаат на трибините


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Навивачката група „Фемили Аеродром“ на актуелниот македонски шампион, МЗТ Скопје, по нешто повеќе од 2 години бојкот се враќаат повторно на трибините.

Попладнево навивачите имаа повторен собир, па се упатија накај СЦ „Јане Сандански“ каде МЗТ штотуку го стартуваше мечот против Морнар во рамки на регионалната АБА лига.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на репрезентацијата на Македонија,…