Дома Фудбал Останато Забележавте ли каков телефон користи Дрогба?

Забележавте ли каков телефон користи Дрогба?

Дидие Дрогба беше еден од тие кои беа во центар на внимание во текот на синоќешната церемонија на „Златната топка“.

Тој реши по 10 години да го исполни ветувањето кон Килијан Мбапе. Во 2009 година пред еден меч му ветил дека ќе се сликаат, но тогаш не го направил тоа, па сега реши да си ја поправи грешката.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Дрогба го извади својот телефон и направи фотографија со Килијан Мбапе и водителката на програмата, а многумина во тој момент забележаа дека користи Ајфон 6, телефон кој е стар веќе неколку години.

Иако во кариерата заработи многу милиони, сепак тој користи телефон од 250 евра. Да потсетиме, по моделот на Дрогба излегоа уште пет Ајфони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …