Дома Македонски спорт Мак ракомет Еурофарм Пелистер ги продолжи договорите со Ојелски и Маркоски

Еурофарм Пелистер ги продолжи договорите со Ојелски и Маркоски

Вицешампионот на Македонија денес објави дека се продолжени договорите на Гоце Ојлекси и Никола Маркоски.

Двајцата ракометари потпишаа договор според кој ќе останат во клубот најмалку до јуни 2022 година.

„РК Еурофарм Пелистер ја известува јавноста дека ги продолжи договорите со ракометарите Гоце Ојлески и Никола Маркоски. Двајцата се обврзаа на верност на уште една сезона и според новиот договор ќе останат во Битола најмалку до јуни 2022 година. Ојлески во клубот дојде во Одорхеи во 2017 година, а Маркоски од Орошази во 2018 година“, стои во соопштението.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Oбјавен распоредот на Вардар за новата сезона во Лигата на шампионите

Денес ЕХФ го потврди распоредот на Вардар за новата сезона во Лигата на шампионите. Според…