Дома Фудбал Франција Енрике вчера го налути Мбапе 🎥

Енрике вчера го налути Мбапе 🎥

Фудбалерите на Пари Сен Жермен славеа вечера а во големото дерби на Франција против Олимпик во Марсеј со резултат 2:0.

Избраниците на Луис Енрике остварија исклучително важна победа против големиот ривал без разлика на хендикепот во 40. минута кога Бералдо беше исклучен.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Шпанскиот стратег во текот на вториот дел го замени Килијан Мбапе, за што дефинитивно не беше воодушевен капитенот на Пари Сен Жермен, а на негово место влезе Гонзало Рамос. Португалецот на крајот го постигна вториот гол за „светците“, па овој потег на Енрике се покажа како добар за ПСЖ.

Mbappe not happy with substitution
byu/AdrianUzumakii insoccer
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Франција

Проверете

Флоријан Вирц играч на сезоната во Бундеслигата

Ѕвездата на Баер Леверкузен, Флоријан Вирц, е прогласен за најдобар играч во Бундес-лигата…