Дома Македонски спорт Мак фудбал Екс-селектор на Македонија ќе биде тренер во Косово

Екс-селектор на Македонија ќе биде тренер во Косово

Екс-селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Мирсад Јонуз е назначен за нов тренер на тимот Лирија Призрен од Косово.

Јонуз со косовскиот тим потпиша договор на шест месеци, а клубот ја потврди неговата промоција на социјалните мрежи.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Во својата кариера Јонуз работеше во Кипар, Грција, Катар, Албанија и повеќе клубови во Македонија.

„Сите заедно можеме да го донесеме најдоброто зак лубот. Посебно ги поканувам навивачите и целиот град да се обидат во нашата цел“, изјаво Јонуз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Наполи

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече внима…