Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО ЕЖЕЊЕ: Македонската химна за првпат згрме на едно Европско првенство!

ЕЖЕЊЕ: Македонската химна за првпат згрме на едно Европско првенство!

Стефан Даскалов за Спортски од Букурешт.

Го дочекавме и тој момент – македонските навивачи ја слушнаа химната на едно Европско првенство. На Националната Арена во Букурешт навистина има многу Макеонци, па се изгледаше навистина спектакуларно!

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Хуманоста секогаш победува: Лина Ѓорческа го продава својот победнички рекет за малиот Јаков!

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа се вклучи во акцијата за помош на малиот Јаков. Откак…