Дома Фудбал Италија Една од најубавите приказни оваа сезона ја режираа младите играчи на Рома (ВИДЕО)

Една од најубавите приказни оваа сезона ја режираа младите играчи на Рома (ВИДЕО)

0

Ривалството помеѓу клубовите понекогаш е огромно, посебно во некои држави и градови, но некогаш тоа е само спорт и ништо друго.

Така фудбалерите на Рома до 15 години го освоија Скудетото победувајќи ги врсниците од Милан, а најголемата победа ја запишаа кога натпреварот заврши.

Играчите на Рома им пријдоа на играчите на Милан и ги тешеа место насмеани да трчаат по тренот и да ја слават титулата.

Сигурно дека ќе има време и простор за славје, но нема ништо поубаво од тоа да го подигнеш ривалот од подот и да му помогнеш да проодолжи понатаму. Поради тоа овој потег на младите фудбалери на Рома е поубава приказна од освоеното Скудето.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Тимот на годината веќе познат: Реал има четири претставници?

ФИФА денес во Милано ќе организира церемонија за доделување на наградата за најдобар играч…