Дома Фудбал Италија Една од најубавите приказни оваа сезона ја режираа младите играчи на Рома (ВИДЕО)

Една од најубавите приказни оваа сезона ја режираа младите играчи на Рома (ВИДЕО)

0

Ривалството помеѓу клубовите понекогаш е огромно, посебно во некои држави и градови, но некогаш тоа е само спорт и ништо друго.

Така фудбалерите на Рома до 15 години го освоија Скудетото победувајќи ги врсниците од Милан, а најголемата победа ја запишаа кога натпреварот заврши.

Играчите на Рома им пријдоа на играчите на Милан и ги тешеа место насмеани да трчаат по тренот и да ја слават титулата.

Сигурно дека ќе има време и простор за славје, но нема ништо поубаво од тоа да го подигнеш ривалот од подот и да му помогнеш да проодолжи понатаму. Поради тоа овој потег на младите фудбалери на Рома е поубава приказна од освоеното Скудето.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Винстент Компани ја спасува кариерата на швалерот на Карлеуша

Босанскиот фудбалер Огнен Врањеш кој го привлече вниманието на јавноста со скандалот со фо…