Дома Топ вести „Единствен начин да си заминам од Реал Мадрид е да ме yбијат“

„Единствен начин да си заминам од Реал Мадрид е да ме yбијат“


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Уругваецот Феде Валверде порача дека намера да го напушти Реал Мадрид, дури иако му се нудат милионски сами.

Валверде беше еден од најважните фудбалери на Карло Анчелоти во освојувањето на Лигата на шмпионите минатата сезона.

Во Реал Валверде е од 2016 година кога пристигна во Кастиља, а потоа преку Ла Коруња каде што беше на едногодишна позајмица доби шанса во првиот тим на „кралевите“ во 2018 година.

Сега тој даде интересен одговор на прашањето дали би си заминал, но воедно и стави до знаење колку му значи овој тим.

„Единствен начин да ме натераат да си заминам од Реал е да ме yбијат“, одговори играчот за врска.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Милан ја сака младата француска ѕвезда

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Милан е силно заинтересиран …