Дома Останати Едвардс го победи Усман и го одбрани шампионскиот појас🎥

Едвардс го победи Усман и го одбрани шампионскиот појас🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Во главната борба на УФЦ 286 кој се одржуваше во Лондон, Лион Едвардс го победи Камерон Усман со судиска одлука и го одбрани шампионскиот појас во велтер категорија.

Едвардс успеа да издржи неколку силни напади на Усман и со моќни удари ги освои гласовите на судиите во одлична тактичка борба.

Двајца од судиите гласаа со 48-46, додека еден гласаше со 47-47, па Едвардс го одбрани шампионскиот појас.

Во вториот главен меч во Лондон, Американецот Џастин Гетџи успеа да го победи на поени Рафаел Физиев, кој имаше одличен старт на борбата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

УФЦ борец призна дека е биceкcуалец откако се појави видео како задоволyва маж

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Џеф Молина УФЦ борецот од „f…