Дома Фудбал Англија Еврогол на Гундоган по 13 секунди во финалето против Јунајтед 🎥

Еврогол на Гундоган по 13 секунди во финалето против Јунајтед 🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Maнчестер Сити и Манчестер Јунајтед денес го играат финалето од ФА Купот на „Вембли“, а мрежата на Давид Де Геа затресе по само 13 секунди.

Пеп Гвардиола стартуваше со истиот состав кој го прегази Реал Мадрид во Лигата на шампионите, па фуриозно го започна и овој дуел. Гундоган испрати одличен удар само 13 секунди по првиот судиски свиреж, а Де Геа остана само гледач повеќе.

По овој гол Сити набрзина создаде уште две-три добри прилики за погодок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ограбен домот на Серхио Рамос додека во него биле четирите деца

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Домот на Серхио Рамос…