Дома Македонски спорт Мак фудбал Еврогол на Босанчиќ против Шкупи 🎥

Еврогол на Босанчиќ против Шкупи 🎥

Во овие моменти се игра натпреварот од 24. коло во ПМФЛ помеѓу екипите на Струга Трим Лум и Шкупи.

Првото полувреме од оваа средба донесе по еден гол на двете страни. Голот со кој Струга дојде до водство преку Босанчиќ беше вистинско ремек дело, еден од најубавите во досегашниот дел од ПМФЛ.

Шкупи до изендачување дојде преку Адетунџи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Заштитата од местење на натпревари е една од важните обврски во ФФМ

Фудбалската Федерација на Македонија преку Комисијата за безбедност и интегритет целосно е…