Дома Македонски спорт Мак фудбал Еврогол на Босанчиќ за Струга во Купот 🎥

Еврогол на Босанчиќ за Струга во Купот 🎥

Денес помеѓу останатите својот натпревар од Купот на Македонија го играат Струга Трим Лум и Борец.

После првото полувреме резултат беше 1:1. Она што треба да се истакне е фантастичниот гол на Немања Босанчиќ за Струга. Со фантастичен удар Босанчиќ од далечина ја затресе мрежата на голманот на Борец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Официјално: Муарем Бајрами го продолжи договорот со Македонија Ѓорче Петров

Tренерот на Македонија Ѓорче Петров Муарем Бајрами ја продолжи верноста кон клубот во след…