Дома Фудбал Останато Евра и Суарез конечно се смирија!

Евра и Суарез конечно се смирија!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Фудбалерот на Јувентус, Патрис Евра смета дека Луис Суарез е најдобар напаѓач во светот и му честиташе на освоената „Златна копачка“, иако двајцата беа во конфликт затоа што Уругваецот г наредуваше на расистичка основа.

Непосредно по вчерашното доделување на „Златната копачка“, Евра јавно, преку својот профил на Инстаграм му честиташе на Луис Суарез за големото индивидуално признание.

„На мојот профил на Инстаграм има само љубов, никогаш омраза. Луис, ти си одличен фудбалер и најдобра ‘деветка‘. Честитки. Ја сакам оваа игра”, напиша Евра.

Со тоа францускиот репрезентативец одлучи да го надмине недоразбирањата и да стави точка на нивниот конфликт кој датира уште од 2011 година, кога Суарез расистички го навредуваше Евра, а потоа беше и казнет за тоа.

21-10sua2

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Инзаги го сака Милинковиќ-Савиќ во Интер

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Се…