Дома Фудбал Германија Еве кои играчи од Реал ги избра Крос за германската репрезентација!

Еве кои играчи од Реал ги избра Крос за германската репрезентација!

Новинарите го запрашаа Тони Крос кој фудбалер на Реал Мадрид би сакал да го види во дресот на германската репрезентација.

Иако се очекуваше изборот да падне на најдобриот фудбалер на „кралевите“ Кристиано Роналдо, Германецот не го избра Португалецот, но други двајца фудбалери.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Можам ли да изберам двајца? Тогаш тоа се Лука Модриќ и Герет Бејл. Забавно е да се игра покрај Лука. Ние сме луѓе со слично размислување, но со различен стил на игра поради што одлично се надополнуваме. Герет е вистинско оружје со таква брзина, со таа левица и со игра со глава“, изјави Крос.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Салфетка со потписот на Меси за Барселона продадена за скоро милион евра📷

Oткако неодамна беше објавено дека на аукција е ставена салфетката на која Лионел Меси пот…