Дома Македонски спорт Евертон заинтересиран за Елмас!

Евертон заинтересиран за Елмас!

Премиерлигашот Евертон е силно заинтересиран за македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас, пренесува Џанлука Ди Марцио.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Еден од најпознатите италијански новинари објави дека Евертон ги разгледува опциите за ангажман на Елмас и Лозано, но засега нема конкретни понуди. Елмас на почетокот на оваа сезона остана „џокер“ на Спалети.

Доаѓањето на Симеоне, Распадори и Ндомбеле може да биде пречка во минутажа на македонскиот „дијамант“ па според последните информациите Наполи нема да прави проблем ако за Елмас и Лозано пристигна примамлива понуда.

Претходно се пишуваше за голем интерес од Милан за Елмас, меѓутоа наполитанците не сакаа да го продадат на директен ривал од Серија А. Ќе потсетиме, за Елмас Наполи плати 16 милиони евра на Фенербахче.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Фабрицио Романо ја открива клучната точка на понудата од Саудиска Арабија до Роналдо

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Португалскиот ре…