Дома Фудбал Репрезентации Дресот со кој Ливаковиќ одбрани три пенали против Јапонија заврши кај капитенот на Македонија! 📸

Дресот со кој Ливаковиќ одбрани три пенали против Јапонија заврши кај капитенот на Македонија! 📸


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Репрезентатицијата на Хрватска одигра одлично Светско првенство и во Загреб се врати со бронзен медал.

Секако дека еден од најзаслужните за големиот успех на хрватската репрезентација беше голманот Доминик Ливаковиќ.

Ливаковиќ бранеше одлично во текот на целото првенство, а најмногу се истакна против Јапонија и Бразил во нокаут-фазата. Против Јапонија Ливаковиќ одбрани три пенали во пенал серијата и така донесе победа за својата селекција.

Дресот од тој натпревар на Ливаковиќ заврши кај капитенот на македонската репрезентација Стефан Ристовски кој е соиграч во Динамо Загреб со чуварот на мрежата на „коцкестите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Славниот клуб испадна од лигата по 38 години со гол во 95. минута, па играчите спасуваа жива глава

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Фудбалската сезона …