Дома Останати Драма: Се запалила јахтата на легендарниот Кличко додека тој пловел со неговото семејство (ВИДЕО)

Драма: Се запалила јахтата на легендарниот Кличко додека тој пловел со неговото семејство (ВИДЕО)

0

Легендарниот боксер се спасил благодарение на брзата реакција на спасителите.

Шпанската спасувачка служба го спаси поранешниот светски шампион во бокс Владмир Кличко кога се запали неговата луксузна јахта во која престојувал со семејството и пријателите.

„Нашето патување со брод во неделата заврши така што нашиот брод се запали. Бевме евакуирани од морската стража и пожарникарите. Нема потреба за грижи сите сме добро“, стои во објавата на Кличко.

Кличко кој кариерата ја заврши во август 2017 година се наоѓа одмор во Мајорка.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

„Само најтврдокорните фанови на Федерер и Надал нема да признаат дека Ѓоковиќ е најдобар во историјата“

Тенискиот свет се уште е под еуфорија после вчерашното финале на Вимблдон, кое според мног…