Дома Фудбал Останато Драма во последните минути: Навивач на Фиорентина се бореше за живот, тренерот повика брза помош 🎥

Драма во последните минути: Навивач на Фиорентина се бореше за живот, тренерот повика брза помош 🎥


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Драматични моменти се случуваа во продолженијата од полуфиналето во Конференциската лига помеѓу Базел и Фиорентина.

На неколку минути пред крајот на второто продолжение натпреварот беше во прекин затоа што му се слоши на еден навивач. Тренерот на Фиорентина забележа и веднаш ја повика итната медицинска помош да реагира.

Навивачот беше пренесен во најблиската болница со надеж дека се ќе биде во најдобар ред.

По продолжувањето на натпреварот Фиорентина со голот на Чехот Барак во последните моменти од натпреварот дојде до победа од 1:3 и закажа финале против Вест Хем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Рој Кин за фудбалерот на Челзи од 80 милиони евра: Беше ужасен…

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Челзи заврши…