Дома Останати Доста е тенис: Ѓоковиќ го остави рекетот и се фати за скии – поставил и личен рекорд!

Доста е тенис: Ѓоковиќ го остави рекетот и се фати за скии – поставил и личен рекорд!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ накратко го остави рекетот и уживаше во скијањето, а се пофали дека подобрил еден сопствен рекорд.

Ѓоковиќ во овој период се наоѓа во Вал Гардена на северот на Италија каде што со своето семејство ужива во снегот своето хоби.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Најдобриот светски тенисер рекетот го замени со скии и на социјалните мрежи објави дотографија со која објави дека подобрил своjoт рекорд во супер-велеслалом.

Следен предизвик на тениските терени Ѓоковиќ ќе го има мастерсот во Индијан Велс, а лидерската позиција на АТП му е загарантирана до крајот на мај и стартот на Ролан Гарос.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ферстапен ја освои пол-позицијата во Бахреин

Макс Ферстапен ќе стартува од пол-позицијата на првата сезонска трка во Формула 1 шампиона…