Дома Топ вести Дортмунд му ја „краде“ најголемата желба на Клоп

Дортмунд му ја „краде“ најголемата желба на Клоп

Борусија Дортмунд ова лето донесе неколку големи засилувања и значително го подмлади тимот, па „милионерите“ сакат да продолжат со исто темпо и во зимскиот преоден рок.

Имено, „Билд“ тврдат дека главна трансфер цел на „милионерите“ е младата ѕвезда на Борусија Мехенгадбах, Махмуд Дохуд за кого спремиле понуда од 20 милиони евра.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Дохуд е трансфер желба на многу европски гиганти, пред се на Ливерпул бидејќи Јирген Клоп во него гледа идеално засилување за средниот ред.

Дохуд важи за еден од најталентираните плејмејкери во Европа и игра за младата германска репрезентација, па „милионерите“ прават се за да го „украдат“ пред носот на конкуренцијата и да го донесат во своите редови уште во јануари.

Дохуд има откупна клаузула од 10 милиони евра во неговиот договор, но неколку клуба се спремни да понуда многу повеќе од тоа, па затоа се очекува младиот Германец да биде ѕвезда на зимскиот преоден рок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…