Дома Фудбал Англија Дополнителен проблем за Јунајтед, Мурињо може да го пропушти Челзи? (ВИДЕО)

Дополнителен проблем за Јунајтед, Мурињо може да го пропушти Челзи? (ВИДЕО)

0
mourinho

Жозе Мурињо е казнет од страна на англискиот фудбалскиот сојуза поради користење вулгарности во натпреварот во кој неговиот Манчестер Јунајтед направи пресврт против Њукасл минатиот викенд.

Тренерот на „црвените ѓаволи“ бурно реагираше откако Манчестер Јунајтед се врати од негатива од 2:0 и славеше со 2:3. На тој начин Мурињо доби на време со оглед на тоа дека со недели наназад се зборуваше за негов отказ на клупата на англискиот гигант.

Откако ФА направи истрага, донесена е конечна одлука и одлучено е Мурињо да биде казнет за неспортско однесување. Португалецот има право на жалба до 19 октомври, а доколку истата биде потврдена може да го пропушти натпреварот против Челзи кој се игра идната сабота.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Де Лаурентис: Каков успех е тој ако позајмиш 200 милиони евра да купиш еден играч?

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис се обиде да се сочуствува со разочараните на…