Дома Останати Кошарка НБА Дончиќ од херој до трагичар за Далас 🎥

Дончиќ од херој до трагичар за Далас 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Лука Дончиќ повторно имаше одличен меч за Далас Маверикс, кој си го уништи поради глупост и на крајот неговата екипа загуби од Вашингтон визардс со 126-127.

Дончиќ до последните секунди играше одличен меч, но се претвори во трагичар затоа што направи прекршок во лош момент.

Словенецот го заврши натпреварот со 41 поен и 15 скокови, но нема по добро да го памети натпреварот против Вашингтон.

Леброн Џејмс постигна 46 поени за Лос Анџелес Лејкерс, но тие не им беа доволни за победа против градскиот ривал Лос Анџелес Клиперс.

НБА РЕЗУЛТАТИ:

Индијана – Чикаго 116:110

Мајами – Бостон 98:95

Њујорк – Кливленд 105:103

Њу Орлеанс – Денвер 98:99

Далас- Вашингтон 126:127

Феникс – Шарлот 128:97

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Клоп по новиот шок за Ливерпул: Лут сум и разочаран, немам објаснување…

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Ливерпул одигра уште…