Дома Останати Кошарка НБА Док Риверс скршен од болка: Едвај зборуваше за Коби (ВИДЕО)

Док Риверс скршен од болка: Едвај зборуваше за Коби (ВИДЕО)

Tренерот на ЛА Клиперси, Док Риверс едвај можеше да каже нешто во интервјуто откако слушна за големата трагедија во која животот го загубија Коби и неговата 13 годишна ќерка.

Риверс беше потресен од трагедија и едвај можеше да каже нешто додека солзите капеа по неговото лице.

„Не знам што кажам. Ова се толку ужасни вести за секој што подолго и лично го познавал Коби. Имаше ДНК каква што имаат малкумина спортисти, веројатно единствена ДНК како него имаат Тајгер Вудс и Мајкл Џордан. Подобро го запознав откако се пензионирав. Ова е огромна загуба за НБА, шокантни вести за сите нас“, изјави Риверс.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Слушнете како Марјановиќ ги учи Американците да зборуваат српски (ВИДЕО)

Тимот на Далас на својот официјален профил објави видео во кое Бобан Марјановиќ ги учи сво…