Дома Фудбал Англија Додека Арсенал се мачеше против Вест Хем, Озил си играше – „Фортнајт“! (ФОТО)

Додека Арсенал се мачеше против Вест Хем, Озил си играше – „Фортнајт“! (ФОТО)

0
ozil

Денес Арсенал беше поразен во лондонското дерби против Вест Хем, а за овој натпревар не беше во конкуренција за настап Месут Озил.

Во медиумите се шпекулираше дека Озил би можел да настапи, но на крајот тоа не се случи.

Додека во тек беше натпреварот помеѓу Вест Хем и Арсенал се појави фотографија што правеше Озил за тоа време – играше „Фортнајт“.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Mајсторија: Пјаниќ го матираше грчкиот голман од 30 метри! (ВИДЕО)

Во овие моменти во рамките од квалификациите за Европското првенство 2020 репрезентацијата…