Дома Фудбал Италија Добри вести за Милан: Се враќа Бенасер

Добри вести за Милан: Се враќа Бенасер

Играчот за врска на Милан, Исмаел Бенасер се опорави од повредата на мускулот и ќе биде спремен за наредниот натпревар.

Бенасер го пропушти дуелот со Фиорентина, но Алжирецот кој во овој момент без дилеми е еден од подобрите играчи на Милан е спремен да игра против Сампдорија наредниот викенд.

Очекувањата се да биде на располагање и за дуелот со Селтик во Лигата на Европа кој се игра утре.

Во Милан сега чекаат да се опорават напаѓачите Рафаел Леао и Златан Ибрахимовиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Играчите со диктатор како Мурињо се однесуваат како овци“

Поранешниот фудбалер на Ливерпул Стен Колмор го нарече Жозе Мурињо диктатор. Колмор денес …