Дома Фудбал Директорот на Барса: Суарез даде многу за овој клуб, заслужува респект

Директорот на Барса: Суарез даде многу за овој клуб, заслужува респект

Спортскиот директор на Барселона, Рамон Планес ја коментираше ситуацијата на Луис Суарез во клубот.

Суарез е во потрага по нов клуб, откако Роналд Куман јасно му порача дека нема да смета на него во новата сезона.

„Треба да ги респектираме фудбалерите кои дале многу за овој клуб, а Луис е таков. Сега се наоѓа во фаза на промени и со нов тренер кој има нови идеи. До 5 октомври, кога завршува трансфер пазарот, може да се случат многу работи“, изјави Планес.

„Јавна тајна е дека бараме засилување во нападот, но не секој фудбалер може да игра за нас. Барселона секогаш го бара најдоброто. Работиме на нови засилување, барама играчи кои се квалитетни и ускусни“, додаде директорот на Каталонците, кој потврди дека Видал заминува и му посака се најдобро.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Пјаниќ: Роналдо ми кажа дека морам да ја прифатам понудата од Барселона

Миралем Пјаниќ изненади со последната изјава за „Мундо Депортиво“ во која откри дека Крист…