Дома Останати Кошарка Димитријевиќ се врати на терените после два месеци пауза

Димитријевиќ се врати на терените после два месеци пауза

Ненад Димитријевиќ после два месеци се врати на кошаркарскиот паркет.

Младиот плејмејкер вчера беше стартер за својата Валенсија која во рамките на Еврокупот пред својата публика забележа пораз од Цедевита Олимпија со резултат 85:97.

Димитријевиќ не беше во стартниот состав на својот тим, но имаше солидна минутажа во која забележа пет поени и по една асистенција и скок. Надвор од терените македонскиот кошаркар беше два месеци откако на натпреварот против Будуќност во Еврокупот се здоби со повреда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Шишковски: Македонската јавност верува во нас затоа што ние докажавме дека можеме!

Македонија на стартот на јуни на ја очекуваат четири натпревари против Бугарија (2. јуни),…