Дома Фудбал Останато Диего Коста против Јувентус покажа дека за него нема пријателски натпревар (ВИДЕО)

Диего Коста против Јувентус покажа дека за него нема пријателски натпревар (ВИДЕО)

Фудбалерите на Атлетико Мадрид го совладаа Јувентус со 2:1.

Сите три гола беа постигнати во второто полувреме, а во второто клубот од Торино не успеа да ја стигне предноста на Атлетико.

Во финишот од натпреварот (83-та минута) видовме и еден момент кој не се гледа често на пријателските натпревари.

Диего Коста во тој момент влезе во жесток дуел во кој имаше се со новото засилување на Јувентус Демирал.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Симеоне: Ако Реал добива повеќе пенали, тоа е затоа што повеќе напаѓа

Последните неколку денови во Шпанија повторно се разгоре “војната“ помеѓу Реал Мадрид и Ба…