Дома Македонски спорт Мак ракомет Дибиров објаснува како се однесувале играчите кога Самсоненко им соопштил дека заминува (ВИДЕО)

Дибиров објаснува како се однесувале играчите кога Самсоненко им соопштил дека заминува (ВИДЕО)

0

Ситуацијата во Вардар се уште не е целосно јасна, но сега има добри најави за разлика од оние што ги слушавме пред неколку недели.

Кога Сергеј Самсоненко соопшти дека го напушта Вардар ситуацијата не изгледаше добро. Меѓутоа за среќа сега има позитивни најави за притистигнување на спонзори во Вардар кои ќе помогнат македонскиот ракометен бренд да се одржи понатаму на највисоко ниво.

Сега Тимур Дибиров при гостување во тв шоуто „Еден на Еден“ откри како играчите се чуствувале во моментот кога до нив стигнала веста дека Самсоненко си заминува од клубот.

Во разговорот со водителот Жарко Димитриоски, Дибиров одговори дека сите биле во шок и изненадени.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Писонеро: Ако не го победиме Порто, ќе падне во вода триумфот во Монпеље

Македонскиот и европски шампион Вардар в недела го пречекува Порто во дуел од 2.коло од Ли…