Дома Македонски спорт Мак ракомет Дибиров: Мангупи! (ФОТО)

Дибиров: Мангупи! (ФОТО)

0

Вардар вчера одново ја израдува македонската спортска јавност со победата од 31:23 во четвртфиналето против ПИК Сегед во Лигата на шампионите.

Избраниците на Парондо со одлично второ полувреме, посебно со фантастичните последни 10 минути го прегазија Сегед и дојдоа на чекор од пласман на фајнл-фор.

Овој триумф на Вардар беше посебен и затоа што е последен во Лигата на шампионите со ваков состав пред домашната публика.

Тимур Дибиров со фотографија на својот Инстаграм со еден збор го опиша овој тим на Вардар.

„Мангупи“, гласеше кратката порака на Дибиров.

 

 

View this post on Instagram

 

Mangupi💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻🔴⚫️

A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Вардар не застанува и со Словенец ја комплетираше пикерската позиција!

Вардар продолжува да го гради тимот за наредната сезона во која ќе ја брани европската кру…