Дома Македонски спорт Мак ракомет Дибиров е црвено-црн во душа: Еден живот, една љубов! (ФОТО)

Дибиров е црвено-црн во душа: Еден живот, една љубов! (ФОТО)

Во текот на вчерашниот ден се појави информација дека Дибиров, Стоилов и Дисингер остануваат во Вардар. Сега Русинот практично го потврди тоа со една фотографија на Инстаграм.

Дибиров во Вардар пристигна уште во 2013 година и брзо стана еден од милениците на навивачите. На неговиот Инстаграм профил тој објави фотографија преку која ги потсети фановите на освојувањето на титулата во Лигата на шампионите, но и потврди дека останува.

View this post on Instagram

🔴⚫️♾✔️#2021 #edenzivotednaljubov

A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Комити: Имаме се што треба, дајте ни лиценца да ја претставиме Македонија во најдобро светло! (ФОТО)

Навивачката група на Вардар „Комити“ во овој период поради неизвесната ситуација со клубот…