Дома Фудбал Англија Де Геа: Сакам да ја завршам кариерата во Јунајтед

Де Геа: Сакам да ја завршам кариерата во Јунајтед


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Давид де Геа изрази желба да остане во Манчестер Јунајтед до крајот на кариерата.

Тој е убеден  дека преговорите за нов договор со Манчестер Јунајтед ќе завршат позитивно.

„Да, целосно сум опуштен и се фокусирам на тренинзите на моите игри. Сигурен сум дека тоа ќе заврши на добар начин. Се надевам дека ќе можам да ја завршам кариерата тука. Во Манчестер сум многу години и за мене тоа уште претставува чест и ми носи голема среќа“, вели Де Геа.

Де Геа не се согласи на намалување на платата и со 375.000 фунти неделно, тој е најплатениот фудбалер во тимот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Познати датумите на двете Ел Класико во Купот

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Шпанската фудбалска федерација денес ги одре…