Дома Фудбал Репрезентации Де Брујн: Не знам зошто ја добив наградата играч на натпреварот, можеби поради моето име

Де Брујн: Не знам зошто ја добив наградата играч на натпреварот, можеби поради моето име

Канада остави подобар впечрок, но сепак Белгија успеа да дојде до победата и ги освои трите бода.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Наградата играч на натпреварот ја доби Кевин Де Брујн, но фудбалерот на Манчестер Сити, смета дека не ја заслужил.

„Мислам дека не одиграв одличен натпревар. Не знам зошто ја добив наградата можеби поради моето име“, изјави Де Брујн по натпреварот.

Белгија до победата дојде со голот на Мичу Батшуаи, додека во првото полувреме, Тибо Куртоа му одбрани пенал на Алфонсо Дејвис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Костарика ја шокира Јапонија🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Костарика приред…