Дома Фудбал „Детето“ на Реал Мадрид одби нов договор

„Детето“ на Реал Мадрид одби нов договор


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Реал Мадрид ова лето најверојатно ќе остане без еден од најверните фудбалери откако Начо Фернандез одби нов договор.

Овој 33-годишен фудбалер не ја прифатил понудата на „кралевите“ за продолжување на соработката.

Начо игра за првиот тим на шпанскиот гигант од 2012 година, откако претходно ги помина младинските категории во клубот.

33-годишниот дефанзивец не ја прифатил понудата на „кралевите“ за продолжување на соработката и најверојатно ќе бара нов предизвик.

Шпанскиот фудбалер со гигантот од Мадрид освои 23 титули и целата своја кариера ја мина на „Сантиаго Бернабеу“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Загреб добива ултра модерен стадион 🎥

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Гр…