Дома Фудбал Останато Десет години од еден од најлудите потези на Балотели: Манчини полуде и веднаш го замени🎥

Десет години од еден од најлудите потези на Балотели: Манчини полуде и веднаш го замени🎥

Контроверзниот италијански напаѓач, Марио Балотели можеше да направи и поголема кариера, но во тоа го спречи неговата „луда глава“.

Еден од најбизарните моменти во неговата кариера Балотели го направи пред десет години во пријателскиот натпревар против ЛА Галакси. Балотели го започна тој натпреварот во нападот со Џеко, но тогашниот тренер на Сити Роберто Манчини го замени после половина час откако направи голема глупост.

Марио беше сам пред голот и место нормално да ја смести во мрежата се одлучи да си поигра така ја испрати покрај голот.

Таквиот потег го налути Манчини и веднаш на негово место во игра го стави Манчини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…