Дома Останати Кошарка Дерик Роуз пристигнува во ЛА Лејкерс

Дерик Роуз пристигнува во ЛА Лејкерс

ЛА Лејкерс после десет години станаа НБА прваци, но за нив нема одмор и веќе работат на засилувања со нови големи ѕвезди.

После Леброн Џејмс и Ентони Дејвис како трета голема ѕвезда на екипата би требло да се приклучи Дерик Роуз кој моментално е член на Детроит Пистонс.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Некои медиуми блиски до Лејкерси тврдат дека клубот е во одлична позиција да го ангажира 32-годишниот играч.

Роуз е најмпадиот МВП во регуларен дел од сезоната во историјата на НБА лигата, а во кариерата имаше и две тешки повреди на коленото.

Поранешниот член на Чикаго Булс во претходната сезона имаше скор од 18.1 поен, 5.6 асистенции и 2.4 скока по натпревар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Moментот кога Леброн испиша историја во НБА лигата 🎥

Лос Анџелес Лејкерс беше поразен од Денвер изминатата вечер во НБА лигата со 124:114, но о…