Дома Фудбал Англија Дерби уште во првото коло од Премиер лигата!

Дерби уште во првото коло од Премиер лигата!

Денес беше извлечен распоредот за новата сезона во Премиер лигата.

Во првото коло имаме дерби затоа што ќе се сретнат Манчестер Сити и Тотенхем, Арсенал ќе оди на гости кај новајлијата Брентфорд, а Челзи ќе го игра лондонското дерби со Кристал Палас. Лидс на нашиот Езгјан Алиоски сезоната ја отвара со гостување на „Олд Трафорд“ кај Манчестер Јунајтед.

Ќе потсетиме, не е сигурно дека Алиоски и наредната сезона ќе го носи дресот на Јунајтед со оглед на тоа дека неговиот договор заврши.

Сезоната во Премиер лигата ќе започне на 14. Август.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Солскјер: Санчо се вклопува во традицијата на Јунајтед, едвај чекам да го видам на теренот

Џејдон Санчо денес беше промовиран како нов фудбалер на Манчестер Јунајтед. Задоволство од…