Дома Фудбал Италија „Дерби дела Мадонина“: Интер го распродаде стадионот и заработи огромна сума!

„Дерби дела Мадонина“: Интер го распродаде стадионот и заработи огромна сума!

0
milan inter

Фудбалот од поодамна стана и голем бизнис, а „Нероаѕурите“ ги „тријат рацете“ пред големото дерби.

„Дерби дела Мадонина“ е едно од најголемите градски дербиња во светот. Децении наназад гледаме фантастични и не баш атрактивни натпревари помеѓу „росонерите“ и „нероаѕурите“, но едно е сигурно – возбудувања нема да недостасуваат.

Посебно ако се знае дека „Сан Сиро“ (или „Џузепе Меаца“, зависно од кои дел на Милано гледате) ќе биде преполн.

Така ќе биде и вечерва од 20:30 часот кога Интер кој е домаќин откри дека продал 78.725 влезници. Покрај тоа Интер го објави и приходот кој изнесува – пет милиони евра!


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Анчелоти: Бејл е најголемиот егоиста кој сум го видел во фудбалот

Италијанскиот стратег Карло Анчелоти ја донесе титулата во Лигата на шампионите на Реал Ма…