Дома Топ вести Депај си најде нов клуб, се сели во…

Депај си најде нов клуб, се сели во…

Во Манчестер Јунајтед пристигна како големо засилување, но Мемфис Депај во последно време повеќе се наоѓа на трибините отколку на протоколот за некој натпревар.

Мурињо не смета на него, па јасно беше дека екс играчот на ПСВ ќе ја промени средината во зимскиот преоден рок.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


За Депај инетрес покажаа неколку европски клубови, а последните информации од Островот велат дека тој ќе се пресели во редовите на Евертон, кај неговиот сонародник Роналд Куман.

Евертон и официјално го потврди интересот за Холанѓанецот и сакаат да го донесат во јануари на позајмица со опција да го откупат неговиот договор на крајот на сезоната.

Англиските медиуми тврдат дека трите страни се согласни околу трансферот и недостасуваат само уште одредени детали.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Вардар емотивно се прости од Дарко Глишиќ: Поим за љубов, лојалност и посветеност!

Вардар вчера играше бараж за опстанок во ПМФЛ против Детонит, а овој натпревар беше послед…