Дома Фудбал Англија Денот кога Џерард заработи црвен картон за 38 секунди (ВИДЕО)

Денот кога Џерард заработи црвен картон за 38 секунди (ВИДЕО)

0

Поранешниот легендарен играч и капитен на Ливерпул Стивен Џерард во дресот на Ливерпул одигра многу натпревари во кои беше херој на „црвените“.

Меѓутоа на денешен ден во 2015 година Џерард во Премиер лигата кога Ливерпул играше против Манчестер Јунајтед стана трагичар на тимот од „Енфилд“.

После сезоната 2013/2014 во која Ливерпул заврши вторпласиран со само два бода заостанување зад Сити кој стана шампион, тимот од „Енфилд“ во наредната продолжи со добрите настапи.

Сепак сезоната не започна за Ливерпул по добро кој во првите 16 кола во Премиер лигата запиша дури седум порази после што влезе во добра форма од 13 натпревари без пораз пред да го пречека Манчестер Јунајтед.


Следете го Sportski.mk и на


Јунајтед водеше со голот на Хуан Мата на полувремето, а потоа веднаш на стартот на второт полувреме на местото на Лалана влезе Стивен Џерард кој требаше да му помогне на својот тим да дојде до пресврт.

За жал после само 38 секунди поминати на теренот Џерард доби црвен картон после намерниот старт над Андер Ерера…

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Манчестер Сити – Тотенхем: Сити нема време за жалење, сака брза одмазда

Ова ќе биде втор меѓусебен дуел помеѓу овие две екипи за само неколку дена, по натпреварот…