Дома Фудбал Останато Дебакл за Англичаните во Европа: Во полуфиналињата останаа само со еден тим и тоа во Конференциската лига!

Дебакл за Англичаните во Европа: Во полуфиналињата останаа само со еден тим и тоа во Конференциската лига!

Mногумина ќе кажат дека Премиер лигата е најдобрата лига во светот, меѓутоа сезонава во европските натпреварувања доживеаа вистински дебакл.

Имено, Англија има само еден полуфиналист во трите европски натпреварувања и тоа во


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Конференциската лига. Честа на премиерлигашите остана да ја брани само Астон Вила која е предводена од Унаи Емери.

Еден полуфиналист има и Шпанија, но во Лигата на Шампионите (Реал Мадрид). Германците имаат дури три тима. Борусија Дортмујнд и Баерн во ЛШ и Леверкузен во Лига Европа.

Италија нема тим во Лигата на шампионите, но ги има Рома и Аталата во Лигата на Европа и Фиорентина во Конференциската лига.

Полуфинале ЛШ:
Баерн Минхен – Реал Мадрид
Борусија Дортмунд – ПСЖ
Полуфинале ЛЕ:
Марсеј – Аталанта
Рома – Баер Леверкузен
Полуфинале КЛ:
Астон Вила – Олимпијакос
Фиорентина – Клуб Бриж

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …